Slunečná

Sestry Týna a Sylva zdědí po smrti svého otce rodinnou farmu a musí se dohodnout, jak do budoucna s nabytým majetkem naloží. Týna si chce farmu ponechat, naopak Sylva ji chce prodat. Mezi obě sestry se inkognito vloudí mladý boháč a investor Linhart, který si brousí zuby nejen na pozemky a statek, ale má za úkol svést Týnu.

Sylvie „Sylva“ Popelková (Barbora Jánová)
Kto je na fotke?

Sylva, starší sestra Týny, je pragmatická a jiná než její sestra.
Má malou dceru Barunku, kterou na statek odložila, a proto se tam občas vrací, ale je to pro ni spíš povinnost a přítěž. Když zemře otec, tak se chce statku co nejdříve zbavit a prodat ho. A že by tím mohla někomu ublížit, ji vůbec nezajímá. Myslí jen na sebe.

Ludmila „Lída“ Vacková (Dana Batulková)
Kto je na fotke?

Manželka pana starosty a matka Štěpána a Julie.
Lída nejvíc z celé rodiny chce získat Popelkovic statek, protože pochopila, kolik peněz by jim mohla „zázračná“ voda přinést. Lída ví, že Franta není otec Štěpána, ale doufá, že se to nikdo nedozví. Hodně bojuje i se svým tchánem, který ji nikdy nepřijal.

Leoš Kratina (David Prachař)
Kto je na fotke?

Soused a nejlepší kamarád Franty Vacka. Tihle dva spolu tráví víc času, než doma s manželkami. Leoš je ženatý a má dvě děti. Ví i to, že je otcem Štěpána, ale stejně jako Lída to nechce nikdy prozradit. I proto musí svému nejlepšímu kamarádovi lhát do očí.

Kristýna „Týna“ Popelková (Eva Burešová)
Kto je na fotke?

Kdyby Týna neměla dlouhé vlasy, všichni by si ji pletli s klukem.
Miluje statek a po smrti svého otce se ho za žádnou cenu nechce vzdát. Ve chvíli, kdy se na statku objeví Janek Linhart a pokouší se ji zaujmout, ji nechává to zcela chladnou, protože je zadaná. Léta už chodí se Štěpánem, ale jakmile přijde na řadu boj o statek, všechno jde stranou i soukromý život.

Zuzana Dolejšová (Eva Decastelo)
Kto je na fotke?

cukrářka

Hana Schwartzmüllerová (Eva Holubová)
Kto je na fotke?

Sekretářka Janka, která nahrazuje Jankovu matku.

Tomáš „Tom“ Burian (Filip Blažek)
Kto je na fotke?

Vdovec, který sám vychovává dva kluky Matěje a Vojtu. Tomáš utratil všechny svoje peníze, zadlužil se a prodal všechno, co mohl, protože potřeboval peníze na léčbu svojí manželky.

Roman Maxa (Filip Tomsa)
Kto je na fotke?

Roman je společník a bratranec Janka a moc by chtěl být stejně úspěšný a okouzlující jako on a proto se moc snaží. Ale i přes veškerou snahu je vždycky o několik kroků pomalejší. Na první pohled se zná, že je to správný chlap, ale opak je pravdou. Pomalu a potichu se z něho začíná klubat tak trochu krysa.

Alžběta „Běta“ Slavíčková (Iva Hüttnerová)
Kto je na fotke?

Hospodyně Běta je taková náhradní maminka pro holky Popelkovy, protože se od mala o ně starala. Je rozvážná, rozumná, každému poradí a má léčitelské schopnosti.

prof. Jaromír Kohout (Jan Šťastný)
Kto je na fotke?

Jaromír je taková nešťastná existence, bývalá filosofická kapacita, vysokoškolský profesor, který kvůli alkoholu přišla o všechno. I o nohu. Práce moc nezastane, zato neustále trousí moudra.

Petra Slaninová (Jana Stryková)
Kto je na fotke?

krajčírka

Jan Rokyta (Josef Polášek)
Kto je na fotke?

hájnik, poľovník

Pavel Slanina (Karel Zima)
Kto je na fotke?

tesař, truhlář

Radek Dolejš (Leoš Noha)
Kto je na fotke?

prevádzkuje svoju autodopravu

Rozálie „Róza“ Vodičková (Lucie Benešová)
Kto je na fotke?

Róza je bývalá prostitutka, která když zestárla, tak se vrátila do rodné vesnice.
Rodina po návratu Rózu vůbec nepřijala a odmítli se s ní dělit o zákonné dědictví. Začala tak pracovat jako servírka v hospodě a doufá, že se jednou objeví její princ. A to ani netuší, že ho má na dosah ruky.

Vilém Fiala (Lukáš Langmajer)
Kto je na fotke?

Vilém je osobní řidič Janka a jeho jediný skutečný přítel. Je jeho naprostým opakem, ale pro svého šéfa by udělal cokoliv. Kde je Janek, tam je i on. Jako jediný mu dokáže říct pravdu do očí a když přijde na sázku, tak začne se svým šéfem hrát jeho hru.

Jan „Janek“ Linhart ml. (Marek Lambora)
Kto je na fotke?

Mladý a bohatý muž, který je spolumajitelem firmy zabývající se prodejem elektřiny. Co nejde proměnit na peníze, pro něj nemá hodnotu. Má pocit, že si může všechno koupit, každého okouzlit a pokaždé dosáhne svého.
Na statku Slunečná se potká s Týnou Popelkovou a se svými kamarády z firmy se vsadí, že ji dostane, protože on je přeci lamač dívčích srdcí. A tak se rozehrává sázka, která vede Janka k tomu, že si vymění svůj post a jméno se svým řidičem Vilémem a snaží se vyhrát sázku.

Jan ´John´ Linhart (Maroš Kramár)
Kto je na fotke?

Otec, který už si jen užívá vydělané bohatství.
A užívá si ho plnými hrstmi. Svého syna zase poměřuje jen jeho byznys úspěchem. I když ho Janek na začátku obdivuje, nakonec pochopí, že nechce skončit jako on.

Marie Řeháková (Martina Preissová)
Kto je na fotke?

učiteľka v materskej škôlke

Jirka Kohout (Michal Kern)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Aleš Řehák (Norbert Lichý)
Kto je na fotke?

zedník na volné noze

František „Franta“ Vacek (Ondřej Pavelka)
Kto je na fotke?

Starosta Újezdu, který byl v zásadě hodný člověk, ale okolnosti, a hlavně jeho žena ho tak nějak semlely.
Má spoustu nápadů, jak vesnici posunout, ale hrozně málo času nápady realizovat. A čas nemá ani na svůj vlastní lihovar.

Alena „Ála“ Konvičková (Pavla Tomicová)
Kto je na fotke?

Alena je majitelka pojízdné prodejny. Kromě toho, že prodává všechno, co si lidi na vesnicích nestihli koupit ve městě, tak ještě nakupuje přebytky jejich zemědělských produktů.

Simona Rokytová (Regina Řandová)
Kto je na fotke?

brigádnička v lese, ktorá obchoduje s divinou

Richard Tesařík
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Antonín „Tony“ Javůrek (Roman Tomeš)
Kto je na fotke?

Tony pracuje na statku. Je to urostlý, ale trochu jednoduchý mladík.
Jako hodně mladý se dostal do vězení. Z vězení neměl kam jít a tak využil nabídku Martina Popelky, aby šel pracovat a bydlet k němu.

Jana Kratinová (Tereza Brodská)
Kto je na fotke?

Je to matka dvou dětí a starosta s manželkou jsou její nejlepší přátelé. Přesto, že se mají s Lídou rády, občas se objeví na nebi mráčky v podobě hádek se svojí nejlepší kamarádkou. Má kolem sebe neustále dámskou společnost v podobě několika kamarádek, které tak trochu ovládají své manželé.

MUDr. Zdeněk Vacek (Václav Knop)
Kto je na fotke?

lekár, otec Frantu Vacka, Lidkin svokor a Juliin a Štěpánov dedo

Denisa Kánská (Veronika Arichteva)
Kto je na fotke?

Jankova momentální přítelkyně Denisa je modelka a dýdžejka.
Sebevědomá žena, která přesně ví, co chce.

Zdenek Pohlreich (Zdeněk Pohlreich)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Ďalší herci:

Adam Vacula, Adéla Dobešová, Anna Beránková, Antonín Duchoslav, Ivo Theimer, Jan Plouhar, Josef Hervert, Lucie Polišenská, Martin Espandr, Martin Sitta, Michael Výkus, Ota Jirák, Radim Novák, Václav Helšus, Zdenek Vencl