Sestricky Modrý kód (2020)

Míša, Katka, Lukáš a Mery. Čtyři sestřičky z Nemocnice Rubava, čtyři silné příběhy a nespočet osudů, které mají v rukou. Milují svoji práci, ale také mají své rodiny, přátele, svá trápení i touhy... Oblíbení hrdinové, nové tváře a příběhy jako ze života! Nový seriál FTV Prima Sestřičky Modrý kód spojuje to, co měli diváci Modrého kódu nejraději, s tím, co na seriálech milujeme: romantiku, napětí a vztahová dramata, která známe z vlastních životů.(TV Prima)

Sestra Petra Horvátová (Eva Burešová)
Kto je na fotke?

Poloviční Romka z rozvrácené rodiny vyrůstala na tom nejhorším rubavském sídlišti
Je chytrá, prostředí ji ale málem semlelo. Sní o studiu medicíny, na které úporně šetří. O peníze ji ale rodina připraví. Po pádu na dno na svůj život sama nestačí. Pomocnou ruku najde v Rasputinovi, který nad její budoucností přebírá záštitu.

MUDr. Viktor Zák (Igor Chmela)
Kto je na fotke?

Anesteziolog a traumatolog, po smrti manželky Jitky začal pít, poté s pitím přestal, má syna Viktora, vzal si Vali kvůli osvojení Denisky, dělal zkoušky na přednostu nového oddělení ARO, kvůli kterým se s Vali dostali do konfliktů.

prim. Doc. MUDr. Jirí Bojan (Jiří Štěpnička)
Kto je na fotke?

Primář urgentního příjmu v nemocnici Rubava, internista, traumatolog a psychiatr, bývalý ředitel nemocnice

Ing. Darina Ruzicková (Kateřina Brožová)
Kto je na fotke?

Tvrdá, ambiciózní žena, která umí dobře využívat svůj atraktivní vzhled.
Její politické cíle jsou vysoké, být starostkou je pro ni málo. Je zvyklá chodit přes mrtvoly a je mistryní vlastní sebepropagace. Jako členka jednoho ze správních orgánů nemocnice má na její chod přímý vliv. S heslem „Když něco chceš, tak si to vem“ vychovávala i svou dceru Alexandru. S manželem se rozvedla.

MUDr. David Hofbauer (Marek Němec)
Kto je na fotke?

Chirurg a kardiochirurg, expřítel Mery, Karin a Niny, chvíli primář Urgentu, trpí bipolární afektivní poruchou, po smrti otce odjel pracovat do Londýna

MUDr. Valentina Slavíčková - Vali (Marika Procházková)
Kto je na fotke?

Nejlepší kamarádka Mery a Lucie.
Dobrá lékařka se specializací na traumatologii a pediatrii. Věčně usměvavá, hřejivá, přející, nezávistivá a roztomilá. Miluje svoji práci, děti, a především svou dceru Růženku, ke které přišla jako slepá k houslím. Na chlapy měla vždy smůlu a pořádný vztah ji míjel. Ačkoli ví, kdo je otcem její dcery, nikdy to nikomu neřekla.

MUDr. Prokop Hlinka (Ondrej Rychlý)
Kto je na fotke?

Mladý doktor pocházející z hornické rodiny. Medicínu vnímá jako prostředek dostat se do vyšší společenské vrstvy. V ději seriálu Modrý kód se z mladého, nezkušeného lékaře stal skutečný profesionál. Co na něj čeká v seriálu Sestřičky Modrý kód?
Prokop už se dávno oklepal z rozchodu s Laurou, jeho pozornost tak velmi rychle padne na nové posily sesterny, Katku a Barču. Obzvlášť Katka se nechtěně stane středem jeho zájmu.
Takže netrvá dlouho a začnou se vzájemně se Sašou hecovat, kdo z nich bude mít u nových personálních posil větší úspěch na milostném poli. Zajiskří to i mezi Prokopem a sestrou Míšou, tohle jiskření ale bude mít daleko k romantice: střetnou se jejich odlišné pohledy na pravidla spolupráce doktorů a sester.

Roman Vána (Roman Skamene)
Kto je na fotke?

Sanitář a šašek urgentu.
Pábitel s neukojitelnou láskou k lidem, k vrchní sestře Mery a alkoholu. Vždy dobře naladěný, vtipný glosátor situací, vypravěč příběhů a veselých historek. Na všechno má řešení, bez něj by v podstatě nemocnice nefungovala.

MUDr. Roman Nikolajev Vilkin (Roman Zach)
Kto je na fotke?

Rus, traumatolog, neurolog a neurochirurg, pravým jménem Michael Zabilov – utekl z Ruska, pomáhal Adamovi s psychickými problémy, na krátký čas si vzal dovolenou, aby se schoval odjel s matkou do Ruska, byl zatčen Cizineckou policií, pustili ho a vrátil se. Kvůli jedné záchraně ochrnul, poté se ale vrátil. Odjel rehabilitovat do Švýcarska.

Bc. Marie ´Mery´ Cerná (Sabina Laurinová)
Kto je na fotke?

Vrchní sestra, expřítelkyně Davida, Viktora a Aleše, jejímu otci se zalíbila sestřička Šárka, manželka Michala

MUDr. Alexandra Ruzicková (Sandra Nováková)
Kto je na fotke?

Protekční fracek a mizerná doktorka, která právě neudělala atestační zkoušku. Záda jí hlídá matka – starostka Rubavy.
Alexandra chce být doktorkou kvůli společenskému postavení a chirurgem, protože to zní „sexy“. Arogantní chování a časté chyby, které umí vždy hodit na někoho jiného, jí mezi kolegy moc přátel nezajistí. Na urgentu tak zůstává jen s primářovým skřípěním zubů, protože chce mít klid od její matky.

Michal Tomášek (Saša Rašilov nejml.)
Kto je na fotke?

Doktor bez hranic, traumatolog a partner Mery
Michal přechází z urgentu na záchranku, aby vyrovnal podstav a změnil prostředí. Adrenalin mu není cizí, ale kvůli práci na záchrance a své neohrožené povaze se dostane nejednou ocitne v až příliš nebezpečných situacích.
Nejenom láska k Mery, ale především touha zabezpečit dceru Markétu ho přivede k myšlence zpečetit vztah s Mery svatbou. Bude pragmatický důvod zásnub pro Mery dostatečným důvodem pro to, aby řekla Ano? A co se stane, až se v Rubavě zjeví jeho sok v lásce David?

MUDr. Adam Brejcha (Tomáš Měcháček)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Ďalší herci:

Adam Kajumi, Adéla Gondíková, Ales Balda, Amélie Pokorná, Carmen Mayerová, Dana Pešková, Dana Syslová, Daniela Kolářová, Daniela Šinkorová, David Gránský, David Smecka, Duy Quang Nguyen, Eva Janousková, Eva Studénková, Filip Menzel, Gabriela Koukalová, Jakub Hais, Jakub Štěpán, Jan Nedbal, Jan Urban, Jaroslav Slánský, Josef Horák, Karolína Kočí, Klára Cibulková, Kristýna Frejová, Lukás Jurek, Martin Hub, Martin Preiss, Matěj Vlček, Michaela Tomešová, Miroslav Šimůnek, Natálie Halouzková, Ondrej Lechnýr, Otmar Brancuzský, Patricie Pagáčová, Patrik Paušo, Petr Konáš, Petr Ryšavý, Petr Vaněk, Renata Visnerová-Prokopová, Richard Wagner, Samuel Gyertyák, Sárka Vondrová, Sebastian Pöthe, Tomáš Voženílek, Veronika Divisová, Veronika Kopřivová, Vojta Vovesný