Na krok od nebe

Vincenzo (Enrico Ianniello) je rozený neapolitánec, jakož i policista – jeho rodina chrání právo v kampánské metropoli už po tři generace. Když se pak ale konečně dočká povýšení na komisaře, přichází společně s novou funkcí i výrazná změna. Vincenzo musí dát vale milovanému moři, těstovinám i teplému podnebí a rychle si zvyknout na obrovská převýšení, knedlíky nebo horský vichr. Stane se totiž oblastním komisařem v San Candidu, městečku ve stínu Alp na úplném severovýchodě Itálie u hranic s Rakouskem. Hned po příjezdu se Vincenzo musí vyrovnávat se svou nechutí k přírodě, a aby toho nebylo málo, jeho kancelář se nachází v sídle lesní policie. Mimo závažné kriminální případy je tak Vincenzo občas nucen řešit i kdejaké zvířectvo, co se k němu zatoulá. A naopak lesníci s Pietrem (Terence Hill) v čele se zas zapojují do policejního vyšetřování, přestože Vincenzo by si ze všeho nejraději poradil s případy sám. Jenže nemá na výběr. Pietro zná přilehlé lesy a hory jako své boty a místní lidé za ním chodí často dříve, než se rozhodnou obrátit na běžnou policii. Aby si Vincenzo u obyvatel městečka vydobyl respekt, musí se toho od Pietra ještě mnohé naučit. Naštěstí má k ruce strážníka Hubera (Gianmarco Pozzoli), který nejde pro dobrou radu nikdy daleko, a také krásnou veterinářku Silvii (Gaia Bermani Amaralová), i když ta někdy komisaři život spíš komplikuje.

spot un passo dal cielo con Terence Hill

https://www.youtube.com/embed/wDz0oSGmuJc

Roccia (Francesco Salvi)
Kto je na fotke?

Herecká filmografia

Pietro (Terence Hill)
Kto je na fotke?

Narodil sa ako Mario Girotti v Benátkach v Taliansku. Otec bol Talian a matka Nemka pochádzala z Drážďan. V roku 1943 sa rodina presťahovala do Lommatzschu pri Drážďanoch.
Meno Terence Hill si vybral z 20 možných mien navrhnutých producentmi. Zmenil si ho v roku 1968. Je známy najmä filmami v ktorých hral vo dvojici s Budom Spencerom. 7. mája 2010 Terence Hill a Bud Spencer získali filmové ocenenie "David Di Donatello" za celoživotné dielo.

Ďalší herci:

Alice Bellagamba, Beppe Chierici, Carla Juri, Riccardo Leonelli, Sergio Di Giulio, Stefano Scandaletti, Valentina D"Agostino